Brama weselna – relacja

Młodzi (Natalia Wandas i Dariusz Tymowicz) po ślubie udają się wraz z liczną rodziną z kilku wsi sąsiadujących z Dynowem do chaty wiejskiej, gdzie odbędzie się wesele. Oczywiście większość gości idzie pieszo. Na naszym weselu Młodzi i ich rodzina wieziona jest wozem. Dziękujemy P. Ostafińskiemu za przygotowanie wozu i koni.

Korowód weselny prowadzony przez Drużbę Jacka Stochmala oraz kapelę „Młoda Harta” i „Pogórzanie” napotyka na swojej drodze bramę weselną przygotowaną przez członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie oraz grupę artystyczną Uniwersytetu Złotej Jesieni (reż.: Krystyna Dżuła). Brama, to nic innego jak pewnego rodzaju „przeszkoda” na drodze Młodych, którą muszą pokonać sprytem (jak to w życiu), ale i przekupstwem.

Na Pogórzańskim weselu bramę przygotowali dynowscy mieszczanie udając alternatywne wesele. Stąd pojawia się druga Para Młoda i jej rodzina. Wspaniała inscenizacja kończy się zgodą po obydwu stronach. Następnie Korowód weselny udaje się pod drzwi chaty, gdzie odbędzie się wesele, Na progu domu Młodych witają rodzice: chlebem, solą i odrobiną wiejskiej gorzałki.

Uczestnicy bramy weselnej: Jolanta Kozubal-Głuchowska, Janina Banat, Maria Iwańska, Agnieszka Maziarz, Daniel Maziarz, Danuta Strujwąs, Monika Mikoś, Szymon Fara, Jerzy, Tabisz, Krzysztof Stodoliński, Marek Stefan, Zdzisław Szafran, Małgorzata Szafran.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *