o nas

Uczestnicy etnoperformansu weselnego „Tam gdzie jeszcze pieją koguty” marzec – wrzesień 2015, w tym widowiska „Pogorzańskie Wesele” 23 maja 2015 r.

Role pierwszoplanowe:
Pan Młody: Dominik Bachurski
Panna Młoda: Jana Osiadły
Rodzice Panny Młodej: Ryszard Duda i Janina Paszko
Rodzice Pana Młodego: Zygmunt Zięzio i Bożena Szul
Swaszka: Zofia Bielec
Swatka: Grażyna Malawska
Dróżba: Jacek Stochmal
Starosta: Tadeusz Marszałek
Kuchenna: Dziwik Genowefa

Osoba podstawiana pod pannę młodą: Krystyna Sieńko

Dróżki: Dorota Sówka (Starsza dróżka), Karolina Wasieńczak, Aleksandra Pyś, Joanna Kużniarska, Monika Bielec, Weronika Polewka, Celestyna Blama,Oliwia Lis, Natalia Szewczyk, Justyna Mikoś, Martyna Kłyż, Julia Makarska

Swacia: Artur Szczutek, Jacek Szeremeta, Bogdan Potoczny, Edward Śliwa, Damian Kijowski, Karol Kuś, Tomek Peszek, Dominik Pabiański, Robert Duda

Muzykanci: Kapela „Młoda Harta”: Andrzej Sowa – opiekun muzyczny

Monika Baran, Andrzej Baran, Joanna Martowicz, Jacek Szeremeta, Klaudia Łach

Brama weselna: ul. Kolejowa: Grupa Artystyczna Uniwersytetu Złotej Jesieni w Dynowie, reżyseria: Krystyna Dżuła

Brama weselna: ul. Plażowa: Kapela „Dynowianie”, Karolina Sowa, Magdalena Gładysz, Aleksandra Błotnicka

Rodzina Państwa Młodych/sąsiedzi:

Chór „Akord”/ Dynów: Kędzierski Andrzej- dyrygent, opiekun muzyczny

Bogusz Barbara, Gerula Aleksander, Karaś Stefania, Kasprowicz Józefa, Kędzierska Elżbieta, Kędzierska Maria, Kiszka Bożena, Kuś Kazimiera, Łukasiewicz Alfred, Pałys Krystyna, Politowicz Janusz, Pyrcz Elżbieta, Tworzydło Adam, Tworzydło Anna, Wandasiewicz Elżbieta, Wolańska Urszula, Zawada Katarzyna

Goście weselni/ młodzież z projektu: Karolina Sowa, Justyna Toczek, Dorota Tarnawska, Marek Stefen, Jan Kociuba, Magdalena Gładysz, Kinga Parkasiewicz, Andżelika Czajka, Jolanta Hadam, Sylwia Popowczak, Paulina Opałka, Aleksandra Błotnicka, Katarzyna Sieńko,

Towarzystwo Kultury i Rozwoju Wsi Harta:

Zofia Paściak, Irena Kaszycka, Zofia Banat, Wiesław Kośmider, Barbara Gudyka, Maria Pałac, Zofia Szczutek, Maria Kośmider, Wiesław Drewniak, Danuta Kośmider, Bogdan Stetko, Ewelina Duda, Wojciech Zawora, Andrzej Banat                        

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Bachórz :

Paściak Maria, Kaszycka Mariola, Kloczkowska Tatiana, Szczutko Małgorzata, Bachurska Łucja, Marta Chrobak

Koło Gospodyń Wiejskich – Pawłokoma:

Banaś Agata, Banaś Danuta, Pustelnik Zofia, Paściak Lucyna, Majchrzak Lesław, Potoczna Wioletta, Kłyż Mieczysława, Janina Paszko, Kulon Józefa, Szczepańska Teresa

Koło Gospodyń Wiejskich w Ulanicy:

Potoczna Janina, Dziwik Genowefa, Cygan Zofia, Mnich Krystyna, Sieńko Krystyna,     Tworzydło Lucyna, Kędzierska Iwona, Karnas Agnieszka, Potoczna Renata, Cygan Ignacy,   Kędzierski Piotr, Karnas Danuta, Karnas Piotr

Koło Gospodyń Wiejskich – Dylągowa:

Halina Dziepak, Joanna Pustelnik, Halina Kamińska, Jolanta Wrotniak, Anna Lach, Małgorzata Cichy, Małgorzata Pustelnik, Małgorzata Pancerz, Barbara Radoń, Barbara Karaś, Zygmunt Łach, Wiesław Cichy, Grzegorz Wrotniak, Kamiński Tadeusz, Pyrda Małgorzata

Grupa Artystyczna Uniwersytetu Złotej Jesieni Towarzystwa Gimnastycznego     „Sokół”

w Dynowie: Krystyna Dżuła – opiekun artystyczny

Bielec Juliusz, Gerula Wanda, Tucki Jan, Kaszycka Teresa, Stodolińska Emilia, Hyjek Anna, Kędzierska Elżbieta, Kustra Józef, Gerula Aleksander, Majchrowska-Gerula, Krystyna, Iwańska Maria, Iwański Antoni, Wydra Maria, Nowak Jadwiga, Majchrzak Wiesław, Duch Janina, Pinkowicz Krystyna, Strujwąs Danuta, Radoń Lidia, Ślemp Józefa, Wasylowska Krystyna, Wasylowski Stefan, Radoń Fryderyk

Zespół taneczny MOK w Dynowie:    

Maria i Andrzej Wiśniowscy, Elżbieta i Mariusz Łachowie, Bogusława i Ryszard Dudowie, Kazimiera i Stanisław Baranowie, Agnieszka i Daniel Maziarzowie

Kapela Ludowa „Bachórzanie”:

Elżbieta Klaczak-Łach, Róża Klaczak, Adolf Wyskiel, Kazimiera Baran, Andrzej Makara, Bernadeta Dziopak, Klaudia Łach, Jan Leśniak

Kapela „Dynowianie”:

Maria Wiśniewska, Jacek Marszałek, Ryszard Wandas, Roman Bielec, Kazimierz Prokop, Michał Kopacki, Janusz Kędzierski

Organizacja widowiska:

Opracowanie scenariusza Pogórzańskiego Wesela: Ignacy Cygan, Zofia Marszałek, Krystyna Dżuła, Andrzej Kędzierski, Andrzej Sowa, Grażyna Malawska, Aneta Pepaś, Zofia Bielec, Tadeusz Marszałek, Janina Paszko, Joanna Sarnecka

Teatralizacja widowiska: Krystyna Dżuła, Aneta Pepaś, Grażyna Malawska

Wybór i aranżacja przyśpiewek weselnych oraz nauka śpiewu: Andrzej Sowa, Andrzej Kędzierski, Marianna Jara, Joanna Sarnecka, Grażyna Malawska, Jakub Trybalski

Koncepcja wystroju domu panny młodej oraz domu weselnego/warsztaty z młodzieżą „Ludowy dizajn”: Monika Stopa i młodzież

Koncepcja i projekt strojów weselnych (para młoda, dróżki, swacia): Monika Stopa,

Wykonanie strojów weselnych: Spółdzielnia Inwalidów im. Jana Kilińskiego

w Dynowie, Jadwiga Nowak

Przygotowanie kwiatów do dekoracji: Janina Paszko wraz z rodziną oraz młodzież

z projektu

Przygotowanie naczyń na stół weselny (dzbany i zastawa weselna): Katarzyna Mol, Magdalena Pantoł, młodzież z projektu w ramach warsztatów w Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej

Scenografia i montaż techniczny: Wiesław Hadam, Marek Pyś

Taniec: Elżbieta Klaczak-Łach, Joanna Sarnecka, Grażyna Malawska

Przygotowanie korowala i szyszek weselnych: Janina Paszko, Monika Stopa i młodzież z projektu

Potrawy na stół weselny: Koło Gospodyń Wiejskich Ulanica, Koło Gospodyń Wiejskich Pawłokoma, Koło Gospodyń Wiejskich Dylągowa, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Bachórz, Stowarzyszenie Rozwoju i Kultury Wsi Harta, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dynowie, Bar nad Sanem „Paradajs” Janusz Derda, Restauracja „Semafor”

Wypożyczenie wyposażenia chaty i gospodarstwa wiejskiego: Zofia Marszałek, Zespół Szkół w Pawłokomie, Izba Regionalna w Śliwnicy, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, z domu rodzinnego Wiesława Hadama

Wypożyczenie strojów ludowych: Zespół Szkół w Łubnie, Zespół Szkół w Pawłokomie, Teatralna garderoba T.G. „Sokół” w Dynowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Dokumentacja filmowa widowiska: Witek Bielec

Film dokumentalny: Piotr Brożek

Dokumentacja fotograficzna: Daniel Gąsecki, Maciej Wyskiel.

Projekt Plakatu/identyfikacja wizualna projektu: Bartosz Rajmak Manufaktura Sanok

Grupa badawcza: dr Joanna Bielecka-Prus z UMCS w Lublinie z grupa studentów: Małgorzata Klimkowska, Anna Heleniak, Przemysłw Głuchowski, Mateusz Stępniak

Koncepcja i opieka merytoryczna nad inicjatywą: Aneta Pepaś

Partnerzy: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Miejska Dynów, Gmina Wiejska Dynów, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Lokana Organizacja Turystyczna „Pogórze Travel”

Patronaty medialne: Polskie radio Rzeszów, Gazeta codzienna „Nowiny”, Nowiny24, Życie Podkarpackie, Gazeta lokalna „Dynowinka”, Virtual Studio Daniel Gąsecki

Więcej informacji:

www.idynow.pl, www.mok.dynow.pl

Kontakt: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

Ul. Ks. Ożoga 10, 36-065 Dynów

724-999-888, 16 65 21 806

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>